O przedszkolu

Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” powstało 1 września 2009r. w Nakle nad Not. przyul. Sądowej 14. Po roku tj. 1 września 2011r. otworzyliśmy filię naszego przedszkola w Szubinie przy ul. J. Pawła II 21. Przedszkola nasze funkckonują zgodnie z nową ustawą o systemie oświaty i rozporządzenia MEN w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych. Naszymi przedszkolakami są dzieci w wieku od 2,5roku do 6 lat. W przedszkolach jest realizowane roczne przygotowanieprzedszkolne-grupa „0”.

Proces edukacji w naszych przedszkolach trwa przez cały dzień, a nie tylko w czasie tzw. zajęć planowanych i jest ciągiem pełnowartościowych sytuacji edukacyjnych.

Podstawą prowadzenia wszelkich działań wychowawczo – dydaktycznych nauczyciela jest takt, kultura osobista i pedagogiczna.

Pragniemy poinformować Rodziców, że Wasze Pociechy mogą rozpocząć edukację szkolną w naszym Przedszkolu.

Zadaniem „Słoneczka” jest organizowanie różnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających nawiązywaniu przez dziecko zróżnicowanych kontaktów społecznych, wchodzenie w różne interakcje osobowe, nawiązywaniu przyjaźni , realizowaniu dążeń dziecka do wypowiadania siebie w twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej i werbalnej. Przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku, które posiada przestrzenne słoneczne sale pozwalające na realizacje zadań dydaktyczno-wychowawczych oraz opiekuńczych na najwyższym poziomie.

Nasze Przedszkole jako jedyne na terenie powiatu nakielskiego zostało od podstaw zaprojektowane zgodnie z najwyższymi standardami unijnymi (ustawa o budownictwie placówek oświatowych). Jest pozbawione barier architektonicznych, więc dostępne dla każdego dziecka. Plac zabaw wyposażony jest w bezpieczne, atestowane zabawki (np. zjeżdżalnie, domki interaktywne, tunele, drabinki spinaczkowe itp.). Teren placu wyłożony jest sztuczną trawą co sprawie poczucie czystości i komfortu. Ponadto wyjście na plac zabaw jest tak zaprojektowane, aby dzieci miały możliwość wychodzenia bezpośrednio ze swoich sal.

Dzieci objęte są ubezpieczeniem NW przez cały rok szkolny. Przedszkole czynne jest przez 11 miesięcy (wrzesień- lipiec), W godz. Nakło 6:00 -16:00, Szubin 6:30-16:30.

Przedszkole oferuje bardzo dużo ciekawych zajęć, wycieczek, imprez okolicznościowych, spotkań z wartościowymi ludźmi itd.