• Posiłki

Obiady  przygotowywane są przez p. kucharza  zatrudnionego dla przedszkola, który gotuje zgodnie z zasadami zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jadłospis ustalany jest przez p. dietetyk i zaakceptowany przez  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Not.

Zgodnie z piramidą żywienia posiłki zawierają produkty ze wszystkich grup : zbożowe, warzywa i owoce, produkty białkowe , cukry i tłuszcze. Wszystkie posiłki są przygotowywane ze świeżych produktów, są urozmaicone i estetycznie podawane.

Celem naszego przedszkola jest działalność w zakresie ochrony zdrowia i kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.