Piękna nasza Polska cała – sprawozdanie z realizacji projektu II edycja

40667520_1125421594249843_4600469943262117888_n

Nasze przedszkole przystąpiło do II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Projekt trwał od 01 marca do 30 czerwca 2019 r. Udział w II edycji Projektu polegał na realizacji minimum 3 zadań z „Listy zadań” w danym miesiącu. Wybrane zadania podzielone były na poszczególne grupy, angażując w ten sposób całą placówkę.

ZADANIA DO WYKONANIA – MARZEC

– „Moje przedszkole – moja szkoła” – gr. Biedronki
Słuchanie ciekawostek o swoim przedszkolu, oglądanie kroniki przedszkolnej, wykonanie pracy plastycznej „Moje przedszkole”.

– Wyjazd do Wioski Ginących Zawodów w Koronowie – zwiedzanie skansenu oraz udział w warsztatach ceramicznych
– gr. Biedronki i Gwiazdeczki.

– Powitanie Wiosny na Festiwalu Piosenki Wiosennej – gr. Biedronki, Gwiazdeczki.

ZADANIA DO WYKONANIA – KWIECIEŃ

– Zorganizowanie Tygodnia Legend i Baśni Polskich – Inscenizacja legendy „Wars i Sawa” w wykonaniu nauczycieli.

– Zorganizowanie Kącika Książki Patriotycznej w placówce.

– „Ziemia – zielona wyspa”– założenie ogródka – gr. Biedronki.

– Dzień Książki – wyjście do biblioteki i księgarni – gr. Biedronki.

ZADANIA DO WYKONANIA – MAJ

– Zajęcie tematyczne ”Powiewa flaga biało-czerwona” – gr. Sprytne kotki.

– „Na majowej łące” – założenie zielnika polskiej roślinności – gr. Promyczki.

– Nauka piosenki o Mamie i Dzień rodziny na Przystani z udziałem wszystkich grup przedszkolnych.

ZADANIA DO WYKONANIA – CZERWIEC

– „Kulinarne podróże – te małe i duże” – smaki świata – degustacja warzyw, owoców, potraw z różnych stron świata – gr. Promyczki – wykonanie sałatki greckiej oraz egzotycznych szaszłyków.

– „Kocham Cię, Polsko” – kapsuła czasu z życzeniami dla Polski – dla naszych praprawnuków – gr. Promyczki.

– „Biało-czerwone Drzewo Dobra” – wykonanie drzewa dobrych uczynków dla Polski – gr. Tęczowe chmurki.

-,,List do Polski” – który jest podsumowaniem naszych działań II edycji Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała” zorganizowanego przez panią Ludmiłę Fabiszewską.