Klub Czytających Rodzin 2018/2019

Dwudzieste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
28 marzec 2019

28 marca 2019 roku spotkaliśmy się, by razem celebrować Dzień Cukiernika. Wraz z Kubusiem Puchatkiem, dowiedzieliśmy się, jakie odgłosy wydaje nasze ciało i dlaczego brzuszek głównego bohatera burczał.
A na deser naszego spotkania zostało nam… dekorowanie korzennych ciasteczek lukrem i różnymi posypkami.
Kolejne spotkanie da nam możliwość poszerzenia wiedzy na temat wielkanocnych zwyczajów. Do zobaczenia!

Koordynator
Joanna Rajek

Dziewiętnaste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
26 luty 2019

26 lutego 2019, we wtorek spotkaliśmy się na sali Tęczowych Chmurek, by w inny sposób spędzić czas. Na początku Alicja z Izką i z mamą przyniosły specjalnie książki, które miały być dla nas wstępem do spotkania. Zaznajomiliśmy się z przepisem i etapami wykonania pizzy, odsłuchaliśmy również zabawny wierszyk o tym produkcie i ….. wspólnie spędzając czas przy stole, wykonaliśmy swoje wypieki.

Mama z Alicją przyniosły z sobą ciasto na pizzę, a każdy z członków przyniósł produkty, które najbardziej lubi na pizzy – górował ser ;), więc w większości była to pizza Margarita J. Dla dzieci był to świetny czas na skomponowanie swoich ulubionych smaków, wykonanie samodzielne pizzy, wałkowanie ciasta i dosypywanie przypraw. Po wspólnym posiłku zaplanowaliśmy marcowe spotkanie, które również będzie należało do bardziej „praktycznego”.

Koordynator
Joanna Rajek

Osiemnaste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
31 styczeń 2019

31 stycznia 2019 spotkaliśmy się po raz pierwszy w Nowym Roku. W związku z styczniowym Dniem Kubusia Puchatka, na naszym spotkaniu czytaliśmy o przygodach tego właśnie bohatera. Pierwsza książka opowiadała o przepysznych wypiekach, przygotowaniach i wspólnym posiłku u Prosiaczka, a druga historia nauczyła nas, że trzeba sobie wybaczać, jak i trzeba umieć również przeprosić za to, co złego się zrobiło.
Nie zabrakło również pracy plastycznej – malowaliśmy i wyklejaliśmy plasteliną obrazek przedstawiający Kubusia Puchatka.
Następne spotkanie w lutym – będzie ono wyglądało troszkę inaczej, niż dotychczas …..

Koordynator
Joanna Rajek

Siedemnaste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
20 grudzień 2018

20 grudnia 2018 roku, ostatni raz już w tym roku, spotkaliśmy się na bożonarodzeniowym czytaniu. Zosia z mamą przyniosły z sobą książkę z serii „ABC . . . uczę się!”, która przeniosła nas w świat Bożego Narodzenia i wszelkich tradycji związanych z tym dniem. Mimo natłoku zajęć przed nadchodzącymi świętami, część rodziców spędziła wspólnie czas, połączony z pracą plastyczną – tym razem robiliśmy świąteczny wieniec, maczając palce w różnych kolorach i odciskając je na okręgu.
Nie zabrakło również życzeń, ciasta i kawy. Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
Do zobaczenia w 2019!

Koordynator
Joanna Rajek

Szesnaste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
26 listopad 2018

26 listopada 2018 roku spotkaliśmy się, aby również w Klubie Czytających Rodzin obchodzić narodowe święto – obchody 100lecia odzyskania Niepodległości Polski.
Podczas czytania poznawaliśmy niektóre legendy, opowiadania i ciekawostki dotyczące naszego kraju. Wszystko to znajdowało się w książce „Polska – elementarz dla dzieci”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały również prace plastyczną – wycięły kontur Polski i wykleiły go biało – czerwoną plasteliną.
Nasza „młoda pisarka” Alicja przeczytała nam swoją nową historię pt. „Samotny hamburger” – co spotkanie członkini przedstawia nam swoje nowe dzieła, które pobudzają niesamowicie wyobraźnię!
Niedługo ostatnie spotkanie w tym roku, które z racji zbliżających się Świąt – będzie to spotkanie bożonarodzeniowe. Zosia z mamą przygotują dla nas świąteczną książkę, którą wspólnie przeczytamy. Nie zabraknie również wspólnego dzielenia się opłatkiem, życzeń świąteczno – noworocznych i pysznej kawy .

Koordynator
Joanna Rajek

Piętnaste  spotkanie Klubu Czytających Rodzin
29 październik  2018

29 października spotkaliśmy się w zwierzęcej scenerii – w związku z dniem zwierząt, który  odbył się w październiku, również na naszym klubowym spotkaniu nie zabrakło tego tematu. Wybraliśmy się do zoo, a wybór zwierząt, jakie poznaliśmy należał do dzieci – to one przeglądając kartki – wskazywały bohaterów, o których czytaliśmy. Po zapoznaniu się z kilkoma wspomnianymi powyżej zwierzętami, nie mogło zabraknąć również pracy plastycznej! Pomalowaliśmy nasze dłonie, odcisnęliśmy je, domalowaliśmy potrzebne elementy i tak oto powstały nasze klubowe małpki. Jedne leżały, inne wspinały się na drzewach – jesteśmy bardzo kreatywni ;).
Niedługo kolejne spotkanie. Tematyka książki, w związku z obchodzonym świętem w listopadzie jest jasna – Jagoda i Emilka z mamą zabiorą nas gdzieś…… gdzie zobaczymy coś polskiego. Tematyka 100-lecia odzyskania niepodległości dotknie również nas.

Koordynator
Joanna Rajek

Czternaste spotkanie Klubu Czytających Rodzin
24 wrzesień 2018

24 września powitaliśmy się po wakacyjnej przerwie. Gościł u nas Franio – nasz misiowy przyjaciel, który w ramach ogólnopolskiego projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” będzie odwiedzał domy naszych przedszkolaków i wysłucha u nich czytanej przez rodziców bajki, a do przedszkola powróci z wypełnioną kartką w dzienniczku podróży .
Członkowie Klubu mieli okazję poznać dzisiaj braci – Franka i Alka, z których młodszy – Alek, bał się ciemności. Franio chcąc pomóc przezwyciężyć strach młodszemu braciszkowi – opowiedział mu bajkę o świetlikach, które rozjaśniają ciemność. Dzięki temu Alek przestał się bać ciemności i spokojnie mógł zasypiać w swoim łóżku.
Po odczytaniu bajki, dzieci wspólnie wykonały rysunki w dzienniczku Frania (Misiowego przyjaciela książki) oraz z pomocą rodziców wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką przeczytanej bajki.
Nowy rok przedszkolny to również nowe pomysły związane z funkcjonowaniem Klubu. W tym roku każdy miesiąc będzie miesiącem nietypowym – w październiku mamy Dzień Zwierząt i w związku z tym, kolejną bajką, która zostanie przygotowana na spotkanie, będzie to bajka opowiadająca losy zwierząt – jakich? To już pozostawiam mamie Ali i Izki – to na ich wybór książki czekamy w październiku! Nie zabraknie na pewno wspólnych zabaw dzieci, pracy plastycznej i ciepłej kawki ;).

Koordynator
Joanna Rajek